Založ si blog

Kde sa kráľ Igor cíti slobodne

 

Ráno 5. júna bolo určite šťastným pre všetkých ľudí, ktorých rodinné, či pracovné povinnosti nútia denno denne prechádzať hranice so susednými štátmi, pretože sa otvorili už bez kontrol. Túto dlho očakávanú udalosť osobne oznámili na tlačovej besede predseda vlády SR Igor Matovič a podpredseda maďarskej vlády Zsolt Semjén. Na krátkom brífingu okrem iného náš premiér povedal : „Ja sa usmievam, keď ste si všimli, … to, čo sa usmievam, je to, že je to prvá tlačová beseda v pozícií premiéra bez rúška. Čiže prídem na územie Maďarskej republiky a zrazu mám slobodu. Takže ďakujem Vám za túto slobodu,.. „

Určite každý s nás veľmi dobre pozná rozprávku O pyšnej princeznej, kde švec, obuvník, ak si chcel zaspievať, musel si odskočiť do Zeme kráľa Miroslava, pretože v kráľovstve kde žil, spievanie bolo zakázané. Paralela s dnešnou TB Igora Matoviča nie je náhodná. Aj náš predseda vlády, aby sa mohol usmiať a zrazu mal slobodu, musel si odskočiť do Maďarska. Ak by to povedal ktorýkoľvek obyčajný človek, občan SR, bolo by to namieste. V návale šťastia náš premiér si neuvedomil, že to je ON, ktorý rozhoduje o tom, kedy zrušíme výnimočný stav, kedy sa budeme môcť na verejnosti usmievať a kedy konečne budeme slobodní, bez rúška. Alebo, musíme pre kúsok slobody a šťastia si odskočiť za hranice do susedného štátu? Pri denných počtoch nakazených 0 až 1 by sme si zaslúžili od premiéra tohto štátu, aby nám oznámil dátum, alebo aspoň časový plán, kedy zažijeme pocit slobody na Slovensku. Zaslúžime si to, pretože sme boli celé mesiace disciplinovaní, dodržiavali sme všetky zmyselné aj nezmyselné pokyny, nariadenia, čím sme sa všetci pričinili k vynikajúcim štatistickým číslam, ktoré dokumentujú ochorenia na Covid 19 a s ktorými sa Igor Matovič pri každej príležitosti rád pochváli.

 

Podľa Igora Matoviča riadia štátne úrady „neschopné teľatá“

14.06.2020

V ostatnom období sme svedkami toho, ako premiér Matovič veľmi úspešne koriguje svoje predvolebné sľuby, ktoré dal svojim voličom, ktorí mu uverili a mnohí aj preto dali dôveru práve Oľanu. Igor Matovič ako predseda Oľana jasne deklaroval, že pri obsadzovaní postov v štátnom sektore sa nebude prihliadať na stranícku knižku, ale na odbornosť a obsadzovanie miest bude [...]

zbraň, pištoľ, vražda, lupič

Radikál vo Francúzsku zajal rukojemníkov, žiadal oslobodenie Palestínčanov

06.08.2020 22:49, aktualizované: 07.08.2020 01:08

Ozbrojený muž vo štvrtok zajal šesť rukojemníkov v jednej z bánk v severofrancúzskom meste Le Havre. Neskôr sa vzdal polícii.

Mike Pompeo

Pompeo bude v Prahe, Viedni aj Varšave. Bratislavu obíde

06.08.2020 21:43

Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo navštívi viaceré krajiny v strede Európy. Bude hovoriť aj o energetike.

pocasie-8-20-2020

Tropické teploty sa vrátia. Čo vám ale môže pokaziť víkend?

06.08.2020 19:00

Daždivé počasie prakticky za nami a vo výhľade sú tropické dni. Aké však budú noci? A je niečo, čo vám môže pokaziť víkend?

poľsko inaugurácia ľavica lgbt

Dudovu inauguráciu sprevádzali tiché protesty i bojkot opozície

06.08.2020 18:58

Poľský prezident Andrzej Duda zložil v parlamente prísahu a oficiálne sa ujal svojho druhého funkčného obdobia v úrade.

smolkovamonika

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 4224x
Priemerná čítanosť článkov: 2112x

Autor blogu

Kategórie

Archív